fbpx
Case Study Sklep Rowerowy

Sklep rowerowy online – Potencjał, który trzeba wykorzystać 

Jednym z naszych czołowych Klientów jest firma zajmująca się branżą rowerową, a także oferująca praktyczne akcesoria i wyposażenie domu.

Sprzedaż prowadzona jest poprzez platformę Allegro, a także przez nowo powstały sklep internetowy na platformie Shoper. 


W celu rozpowszechniania oferty wśród potencjalnych klientów wdrożone zostały również działania content marketingowe. Prowadzenie konta na Facebooku, tworzenie angażującego contentu oraz realizacja kampanii reklamowych przekłada się na zwiększony zasięg, a także generowanie ruchu
na stronie. 
W budowaniu pozytywnego wizerunku oraz wiarygodności wśród odbiorców pomaga nam również forma reklamy jaką stanowi marketing szeptany.


Działania: Obsługa konta Allegro, Allegro ADS, Prowadzenie social media, FB ADS, doradztwo, marketing szeptany, grafika komputerowa, copywriting, zaangażowana moderacja, tworzenie sklepu internetowego, integracja BL, pomoc techniczna 

ALLEGRO.PL

Nasza współpraca na Allegro zaczęła się w sierpniu 2021 roku i trwa do dzisiaj. 
Wcześniejsze działania Klient prowadził na własną rękę. Największym problemem z którym borykał się to zbyt szybkie wyklikiwania się budżetu reklamowego i brak sprzedaży z kampanii Allegro ADS.

 

Skupiliśmy się na analizie dotychczasowych działań i wyglądzie kampanii reklamowych. Listing ofert nie wzbudzał zainteresowania, aukcje na Allegro były niedopracowane, a brak słów kluczowych skutecznie blokował kupujących przez kliknięciem „kup teraz”. Brak responsywności wpływał na praktycznie zerową czytelność na telefonach komórkowych.

 

Z biegiem czasu Klient zdecydował się oddać pod nasze działania aż 5 kont Allegro, a swój asortyment poszerzyć o branżę ogrodową.

CELE:

 • optymalizacja wyglądu oferty na mobile
 • zwiększenie zainteresowania ofertą
 • budowanie pozycji na listingu ofert
 • podniesienie rentowności kampanii reklamowych

WYZWANIA:

 • szeroka gama produktów niepowiązanych ze sobą
 • różnorodne grupy docelowe
 • zaangażowanie grafika do wyciągnięcia kluczowych elementów z ofert
 • ograniczony budżet reklamowy

Sporym wyzwaniem okazało się tworzenie grafik. Brak materiałów sprawił, że sporą część musieliśmy stworzyć od zera – to się udało, bo dziś jesteśmy jednym z czołowych sprzedawców w branży rowerowej na Allegro.

WYNIKI:
W ciągu kilkumiesięcznej współpracy nad projektem dzięki wspólnym działaniom udało się stworzyć solidne fundamenty do budowania pozycji na listingu ofert. Optymalizacja kampanii reklamowych przełożyła się na całościową rentowność działalności klienta.

 

 

Dzięki działaniom i wspólnemu zaufaniu przetrwaliśmy trudniejsze momenty w branży.

Styczeń i luty to ciężkie miesiące dla e-commerce, dorzucając do tego fakt sprzedawania rowerów- mamy gotowy przepis na spadki sprzedaży.

Mając to na uwadze zabezpieczyliśmy się wysoką sprzedażą w końcówce roku.

 

Czas przestoju sprzedażowego poświęciliśmy na optymalizacje ofert a efekt był widoczny od początku marca.

Statystyki z zakresu listopad - marzec:

Wynik kampanii reklamowych z całego okresu współpracy:

SOCIAL MEDIA

Konto na Facebooku przejęliśmy pod koniec listopada 2021 roku. Klient nie korzystał wcześniej z promocji w Internecie. Od samego początku priorytetem było zachowanie spójnej identyfikacji wizualnej dlatego rozpoczęliśmy pracę od zmiany logo i zdjęcia w tle, a także od przygotowania pasującego szablonu graficznego.

Jako że były to pierwsze kroki marki w social media skupiliśmy się na kreowaniu pożądanego wizerunku również poprzez angażujący copywriting oraz moderację, która wpłynęła na regularny kontakt z odbiorcami. W celu uzyskania satysfakcjonujących wyników, organiczne działania zostały rozszerzone

o kampanie reklamowe oraz marketing szeptany.

CELE:

 • zwiększenie zasięgu, dotarcie do większego grona osób
 •  rozpowszechnienie oferty
 • prezentacja oferowanych produktów
 • budowanie pozytywnego wizerunku
 • generowanie ruchu na stronie

WYZWANIA:

 • szeroka gama produktów niepowiązanych ze sobą
 • różnorodne grupy docelowe
 • kierowanie odbiorców do dwóch różnych miejsc docelowych – Allegro i e-sklep
 • zachowanie spójności marki
 • brak wcześniejszych działań
 • niski budżet reklamowy

Największym problemem w pracy nad niniejszym projektem była szeroka gama produktów zupełnie niepowiązanych ze sobą, w wyniku czego grupy docelowe do których musieliśmy trafić były bardzo różnorodne. Wymagały bowiem od zespołu wykazania się kreatywnością, nieszablonowym myśleniem oraz elastycznością i gotowością do zmian, które jak wiadomo stanowią nieodłączny element handlu.


Promowanie konkretnych produktów dostosowane zostało do panujących okoliczności, świąt oraz spodziewanych peaków sprzedażowych.
W ten sposób opracowaliśmy szczegółowy plan działania, który wciąż realizujemy – przed nami najgorętszy okres, sezon rowerowy.

Dzięki osiąganiu coraz wyższych wyników mamy pewność, że content który tworzymy jest coraz ciekawszy dla odbiorców.

Celem targetowania jest wyłącznie grupa osób, które z największym prawdopodobieństwem zainteresują oferowane produkty oraz będą skłonne do ich zakupu. Podczas zawężania grupy docelowej dokładnie analizujemy poszczególne parametry takie jak: wiek, płeć, lokalizacja i zainteresowania.

 

WYNIKI:

W ciągu kilkumiesięcznej współpracy nad projektem udało nam się zdobyć potrzebną wiedzę na temat branży obsługiwanego Klienta, a dzięki statystykom poznaliśmy preferencje odbiorców oraz przekonaliśmy się do której grupy docelowej należy docierać, aby uzyskiwać najlepsze efekty.
Czas na kilka przykładów…

Post karuzelowy, którego celem było poinformowanie odbiorców o trwającej promocji na konkretną kategorie produktów w ciągu zaledwie 4 dni dotarł do ponad 47 tys. odbiorców (99% stanowił zasięg płatny), uzyskując setki aktywności. Jego koszt wynosił… 30 zł! 

Mimo trudnego dla e-commerce okresu (spowodowanego sytuacją panującą na Wschodzie) post prezentujący konkretny model roweru dziecięcego
w ciągu 6 dni dotarł do ponad 15 tys. odbiorców (90% stanowił zasięg płatny), uzyskując ponad 500 aktywności oraz 344 przejść w miejsce docelowe – w tym przypadku był to sklep Klienta na Allegro. Koszt reklamy wyniósł 50 zł (CPC 0,15 zł). 

Kampania reklamowa, której celem było rozpowszechnienie oferty oraz przekierowanie odbiorców do miejsca docelowego składała się z 2 zestawów reklam. Zabieg ten miał na celu dotarcie do dwóch różnych grup oraz przetestowanie, która z nich osiągnie lepsze wyniki.

Kampania dotarła do ponad 46 tys. odbiorców, została wyświetlona ponad 72 tys. razy (średnia ilość wyświetleń w ciągu doby – 582) oraz wygenerowała 1084 kliknięć w link. W rezultacie koszt 1 kliknięcia ogółem wynosił 0,32 zł, w korzystniejszym zestawie był to koszt 0,27 zł. Na całą kampanię reklamową przeznaczona została kwota w wysokości 346 zł. 

Co zaplanowaliśmy na przyszłość?

 

 • kampanie zwiększającą świadomość rodziców na temat bezpieczeństwa dzieci na drodze, której celem jest redukcja sytuacji potencjalnie niebezpiecznych 
 • tworzenie edukacyjnych materiałów z zakresu serwisu rowerów
 • stworzenie prezentownika z pomysłami na upominki dla bliskich
 • nieustannie – generowanie większego ruchu na stronie, zwiększanie zasięgu i aktywności użytkowników oraz budowanie wizerunku eksperta
  w oczach odbiorców

SKLEP INTERNETOWY

Podczas naszej współpracy Klient zdecydował się poszerzyć swoją działalność o samodzielny sklep internetowy, który w pełni został zaprojektowany przez nasz zespół IT.

Zadbaliśmy również o odpowiednie zintegrowanie www z innymi kanałami, m.in. z Facebookiem poprzez zainstalowanie wtyczki Pixela FB, umożliwiającej mierzenie konwersji. Przeprowadziliśmy szkolenie na temat integracji Shoper.pl z systemem BaseLinker w celu połączenia platformy sprzedażowej
z serwisami marketplace, w tym przypadku Allegro.

Dodatkowo wdrożyliśmy Klienta w proces obsługi sklepu oraz do tej pory oferujemy pomoc w sprawach technicznych.

Priorytetem Klienta było posiadanie przejrzystego i intuicyjnego sklepu, który będzie łatwy w obsłudze dla konsumentów w różnym przedziale wiekowym. Istotne również było to, aby zachować spójność z identyfikacją wizualną marki, którą dotychczasowi Klienci mieli okazję poznać na platformie Allegro a także w social media.


CELE:

 • ekspozycja asortymentu oraz przedstawienie informacji uzupełniających produkt (zdjęcia, opis zawierający dane techniczne i szczegółowe parametry)
 •  umożliwienie sprzedaży oferowanych produktów
 • zadbanie o odpowiednią przejrzystość i czytelność na stronie
 • zaprojektowanie witryny intuicyjnej w użyciu
 • strona spójna z identyfikacją wizualną marki, zachowanie kolorystyki z Allegro i social media 

WYZWANIA:

 • znalezienie odpowiedniego szablonu graficznego, dostosowanego pod kątem szybkości, stron mobilnych, a także asortyment Klienta 
 • niski budżet, podstawowy pakiet Shoper
 • przeprowadzenie szkolenia na temat integracji Shoper z systemem BaseLinker 
 • sprawowanie opieki nad stroną oraz pomoc w obsłudze i konfiguracji Shopera

EFEKTY:

 • zrealizowanie wszystkich powyższych założeń
 • strona internetowa dostosowana do preferencji Klienta, a także grupy odbiorców sklepu
 • sklep przyciąga odbiorców, generując ruch oraz sprzedaż

   

Jesteśmy przekonani, że powyższe działania, a także wdrożenie nowych pomysłów sprawią, że poziom sprzedaży produktów w zbliżającym się sezonie rowerowym będzie satysfakcjonujący zarówno dla Klienta, jak i dla naszego zespołu. To be continued – stay tunned!